top of page
עיצוב ללא שם (1).jpg

אודות קונסטלציה משפחתית

קונסטלציה משפחתית עוזרת להתחבר באופן מיטבי לעצמנו ולמערכות החיים אליהן אנו משתייכים.

אודות קונסטלציה משפחתית

מהי קונסטלציה משפחתית?

כולנו מחזיקים בתוכנו באופן לא-מודע את הטראומות שקדמו לנו, שגורמות לנו לסבל עצום. ואולם - קיימת דרך טובה יותר לכבד את כל הסבל שהתרחש וממשיך להתרחש, בכדי שנוכל לשגשג ולשרת את המערכת אליה אנו משתייכים. לדרך הטובה הזו יש קשר לעובדה שכולנו חברים אהובים בשושלת המשפחתית ואנו שייכים לכל מה שקיים. זו מהותה של הקונסטלציה על רגל אחת.

 

קוסטלציה משפחתית מערכתית (להלן: קונסטלציה משפחתית) היא שיטה בפסיכותרפיה שפותחה במהלך שנות ה-80 של המאה ה-20 על ידי הפסיכותרפיסט הגרמני ברט הלינגר ז"ל. זוהי פסיכותרפיה המבוססת על עבודת ייצוגים . לשיטה שורשים בטיפול המערבי המקובל במערכות משפחתיות ובמסורת השמאנית של שבט הזולו בדרום- אפריקה. 

תהליך טיפולי בקונסטלציה מערכתית מאושר על ידי עמותות לטיפול משפחתי באירופה והוא משולב על-ידי אלפי מטפלים ומנחים מוסמכים ברחבי העולם.

בבסיס השיטה מצויה התפישה כי הבעיות והקשיים שלנו בהווה עשויים להיות מושפעים מטראומות שהתרחשו בדורות הקודמים של השושלת המשפחתית ממנה באנו, גם אם איננו מודעים לאירוע המקורי.

העבודה ב'שדה הקונסטלטיבי' חושפת את הדינמיקה החבויה שמשתרעת על פני דורות מרובים במשפחה ומבקשת לפתור את ההשפעות המזיקות של הדינמיקה תוך הכרה בקיים - קבלת המציאות כפי שהיא. העבודה ב'שדה הקונסטלטיבי' היא על-זמנית והיא מביאה את העבר ההווה והעתיד כקשורים יחדיו שכן אין עתיד ללא הווה ואין הווה ללא עבר.

מטרתה העיקרית של הקונסטלציה המשפחתית לאפשר לאנשים לחוש בטוחים ושייכים למקומם כך שיוכלו לחוות חייהם באופן חופשי, מהנה ומספק. 

באמצעות קונסטלציה משפחתית תחוו ותחושו ותגלו את התנועות שיוצרות חסמים וקשיים בדינמיקה ותמצאו את התנועות שיאפשרו ברכה רווחה וצמיחה אישית זוגית ומשפחתית. הבנת הדפוסים הבסיסיים של הדינמיקה המשפחתית שלכם תאפשר לכם לשפר באופן דרמטי את חייכם ולהגביר את אושרכם.

מה מטרת הטיפול בקונסטלציה משפחתית?

מטרתה העיקרית של הקונסטלציה המשפחתית לאפשר לאנשים לחוש בטוחים ושייכים למקומם כך שיוכלו לחוות חייהם באופן חופשי, מהנה ומספק.

הנחת היסוד בקונסטלציה מערכתית משפחתית היא שטראומה במשפחה עוברת מדור לדור עד שקם מישהו שמוכן ומסוגל לטפל בה. את קשורה לשושלת המשפחתית שלך, זוהי המערכת שלך ויש לה חוקיות מסוימת, דפוסים של מערכות יחסים המועברים מדור לדור לאורך השושלת. כאשר מועברים בין הדורות דפוסים שמקורם בסודות וטראומות לא מעובדות, הם ממשיכים לנהל אותנו ברמת התת מודע ולהכביד על חיינו באופנים שונים.

 

במהותה, עבודת הקונסטלציה המשפחתית נועדה לעזור לך להתחבר ולתקן את העבר, כך שתוכל/י להרגיש תחושת איזון ושלום פנימי.

 1. התהליך הוא הזדמנות לקחת אחריות על החיים שלכם, על הבחירות שלכם, על מערכת היחסים שלכם.

 2. הקונסטלציה מזרימה אהבה למערכת ואתם תוכלו להתאהב בעצמכם ולחבק את עצמכם, את הרצונות, החשקים, החלומות והמאויים שלכם.

 3. קונסטלציה מחזקת את ההקשבה פנימה ומחברת לאינטואיציה. בתהליך תוכלו למצוא את הדיוק הפנימי שלכם שיאפשר לכם להרגיע את עצמכם, לווסת פחדים וחרדות ואז להגיב באופן מאוזן ומקורקע .

 4. הקונסטלציה המשפחתית היא טכניקת עבודת גוף-נפש. היא מזמינה אתכם לפתח קשב לשפת הגוף שלכם. למה זה חשוב? כיוון שעיקר המסרים המועברים בינינו הם מסרים לא מילוליים; אנחנו קולטים ומקשיבים יותר לשפת הגוף של האחר מאשר למילים והמשפטים שהוא אומר.

 5. הקונסטלציה מאפשרת לשהות בתוך קונפליקט ולצמוח ממנו יחדיו. אחר כך בבית כשתפגשו בקונפליקטים, הם כבר לא יפחידו כל כך, להיפך, תוכלו לראות בהם מנועי צמיחה ביחסים שלכם.

 6. קונסטלציה מחברת ברבדים מאוד עמוקים ומעוררת תחושות אינטימיות גם בקבוצות הנחייה חד פעמיות של זרים מוחלטים. השימוש בטכניקה הזו בקליניקה מאפשר לכם להעמיק ולפתח עוד את האינטימיות ביחסים שלכם.

 7. אחד העקרונות הבולטים בגישה הוא האיזון בין נתינה לקיחה וקבלה. בעזרת התירגול בקליניקה אתם תיתנו ותקבלו מאחרים במערכת יחסים בריאה ומיטיבה ולא מתוך ריצוי ותסכול ואשמה.

 8. הקונסטלציה המשפחתית היא כלי עוצמתי לריפוי בין הדורות והתהליך המתבסס על השיטה ילמד אתכם להיות מודל בריא ומיטיב לילדיכם.

matryuoshkas

מה יתרונות הטיפול בקונסטלציה משפחתי?

יתרונה הבולט של השיטה במהירותה וביעילותה.

באמצעות עבודה עם ייצוגים, מפגש קונסטלציה מקצר באופן משמעותי תהליכי עומק רגשיים ומאפשר הבנה בהירה הדפוסים הבסיסיים בדינמיקה המשפחתית שלכם.

מכאן צומחת הקלה מהירה ופתרון בעיות במערכות היחסים שלך עם עצמכם פנימה, בזוגיות, בהורות, במערכות היחסים הרחבות שלכם במשפחה, בחברה ובעולם העסקי. 

הצטרפו למסע של התפתחות וצמיחה

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו תכנים מרתקים ומעוררי השראה על טיפול זוגי, קונסטלציה משפחתית והתפתחות אישית. הירשמו עכשיו והצטרפו לקהילה של אנשים שמחפשים לצמוח ולהתפתח יחד!

Thanks for submitting!

חשוב לדעת:
תופעות לוואי אפשריות לאחר קונסטלציה משפחתית 

עיקרה של העבודה היא התבוננות והכרה בתורת התופעות - הפנומנולוגיה. כאשר מתרחשת איזושהי תנועה יוצאת דופן או שחוזרת על עצמה, אנו נרצה לשים לב אליה ולחקור אותה - לגלות מה היא רוצה לספר לנו ולגלות לנו עוד. 

את התהליך הקונסטלטיבי אני אוהבת לדמות לחפירה ארכיאולוגית: אנו חושפים ומגלים שכבות מתוך תת המודע ומעלים אותן מעלה אל רמת המודע. החישוף הזה יוצר תופעות של תנועות אנרגיה בגוף ובנשמה. לכל התנועות האלה יש כיוון של ריפוי ושחרור ויש לשים לב אליהן, הגם שמרביתן מתרחשות אחרי שהמפגש בקליניקה הסתיים. 

 

בלי להבהל! בואו נכיר אותן, נכיר בהן, ניתן להן מקום ושייכות אלינו ולשדה הקונסטלטיבי שלנו. ​

עיצוב ללא שם (1).jpg
 • How much does it cost and how long is an appointment?
  A meeting lasts about an hour and a half and costs NIS 495
 • What days and hours can you meet at the clinic?
  The clinic is open Sunday - Thursday between 09:00 and 13:00 and on Friday between 09:00 and 11:30
 • How long does the process take and how often are the meetings held?
  An average process takes about 16 weekly sessions.
 • Is it possible to treat when one of the partners is not interested?
  Systemic couples therapy deals with the space of the marital system and for that purpose you have to meet with both partners throughout the entire process. One of the spouses can be treated personally and contents from the marital system will emerge in the treatment, but this is not essentially couple therapy but individual therapy.
 • Is online couple therapy as effective as physical clinic therapy?
  Whether it is treatment at the physical clinic or the internet clinic, in both it is a face-to-face interpersonal meeting aimed at providing a solution to the difficulties in your marital and family relationship. Many studies show that online emotional therapy is as effective as the treatment in the physical clinic.

נבקש להתייחס לכל התופעות הגופניות האלה כחלק מהתנועה הפנימית שממשיכה להתקיים בכם לאחר המפגש בקליניקה.
כולן אמורות לחלוף בתוך שלושה ימים עד שבוע.
 
אם חלף שבוע מפגישתנו ועדיין לא חלה הטבה -
טלפנו אליי ונבצע בשיחה טלפונית עוד תנועה קונסטלטיבית שתסייע בתהליך הריפוי.

bottom of page