top of page

החזירו את הניצוץ לאהבה
עם טיפול זוגי
מבוסס קונסטלציה משפחתית

Romantic Couple

בנוף הדינמי של מערכות יחסים, מציאת דרך להרמוניה ולהבנה יכולה לעתים קרובות להרגיש כמו ניווט במבוך ללא מפה. טיפול זוגי מבוסס קונסטלציה משפחתית מציע מסע טרנספורמטיבי לקראת ריפוי וחיבור. 

 

תארו לעצמכם שאתם נכנסים למרחב שבו אתם לא נתפסים רק כשני פרטים המתמודדים עם בעיות בזוגיות אלא כחלק ממערכת גדולה ומקושרת המשתרעת על פני דורות.

 

טיפול זוגי מבוסס קונסטלציה משפחתית מזמין זוגות לצאת למסע עמוק יותר של ריפוי וגילוי. זוהי הזמנה לחקור את הסיפורים שעיצבו אתכם, להבין את הכוחות שמניעים את מערכת היחסים שלכם ולהפוך אותם למקור כוח וקשר.

זוג זה יותר משניים! 

כאשר אנשים מחפשים טיפול זוגי, הם לעתים קרובות מביעים את הסבל המשותף שלהם בתוך מערכת היחסים. בדרך כלל, פנייה לטיפול זוגי נתפסת כמאמץ אחרון - כאשר המשבר הופך לבלתי נסבל והם מרגישים מחויבים לחפש עזרה מקצועית כדי להתמודד עם הבעיות שלהם ברצינות.

 

בקליניקה אני פוגשת זוגות שמשתפים שהם מיצו שיטות שונות - הם העמיקו בספרי עזרה עצמית והדרכה ליחסים, השתתפו בסמינרים ובריטריטים, ועסקו בפעילויות שמטרתן לשפר את כישורי התקשורת שלהם.

לפרק זמן, מאמצים אלה נראים כמקלים על המשבר, אבל אז...

ככל שהזמן עובר, הם מוצאים את עצמם לכודים במעגל של ויכוחים עזים, תסכול מתמשך, שתיקות מחרישות אוזניים ובדידות עמוקה - בדידות מטרידה וכואבת מאוד בתוך גבולות מערכת היחסים שלהם. זוג אחד פעם תיאר את מצבם בפניי כמשהו דומה לרכבת הרים - בדיוק כשהם חושבים שהם התגברו על משבר, צץ משבר אחר, שמוביל לתחושת תשישות ורצון לברוח.

אני מציעה גישה שונה, כזו שאולי לא ניסיתם בעבר. האם אתם מוכנים להתמודד עם המציאות הקשה של הדינמיקה במערכת היחסים שלכם, לחשוף את האמיתות הלא נוחות ולקחת אחריות על מעשיכם?

למשברים יש דפוס צפוי

משברים מתנהלים על פי דפוס צפוי - בעיה מובילה לפתרון, שעם הזמן הופך לבעייתי, ומחייב פתרון חדשני יותר, וכן הלאה. מחזור זה יכול להסלים במשך שנים ואפילו דורות. לכן, כל אחד מאיתנו נושא בתוכו מורשת של בעיות ופתרונות שמקורם באבותינו. אנחנו לא יצורים מבודדים; העבר הרחוק עדיין משפיע על התת-מודע שלנו בהווה. ההבנה הזו מדגישה מדוע פתרונות שמתמקדים רק בהווה הם לעתים קרובות זמניים ולא מספקים.

 

כעת אנו מבינים דפוסים מסוימים שחוזרים על עצמם במערכות יחסים. לדוגמה, בעיות לא פתורות ממערכות יחסים קודמות או טראומות בין-דוריות יכולות לערער מערכת יחסים חדשה, במיוחד אם מערכות יחסים קודמות אלה הסתיימו במוות, פרידה כואבת או אשמה. אשמה זו יכולה לחדור ולהרוס את הקשר החדש.

תרחיש נפוץ נוסף כולל בן זוג אחד שרוצה לעזוב את מערכת היחסים. באמצעות קונסטלציה משפחתית, לא נדיר לגלות שרצון זה תואם את גורלו של בן משפחה שהוחרם, נשכח או מת בנסיבות טרגיות. בן זוג זה עשוי לרצות באופן לא מודע ליישר את גורלו עם גורלו של בן המשפחה הנשכח.

 

אף על פי שדינמיקות אלה עשויות להיראות לא קשורות לחיים הנוכחיים שלכם, מסתבר שאלה תופעות שכיחות למדי המציעות תובנות לגבי טבען של מערכות יחסים אנושיות - לא רק מערכת היחסים האישית שלכם.

מה התובנות האלה מגלות על מערכות יחסים?

כאשר שני אנשים מתחתנים, הם מאחדים שני קווי משפחה, כל אחד מביא את ההיסטוריה המשפחתית והדינמיקה שלו. הנישואין מייצגים ערבוביה מורכבת של גורלות, נטלים, אמונות, נורמות, ערכים, חוזקות, חולשות וניתוקים.

 

כדי שנישואים ישגשגו, על בני הזוג להכיר ולקבל את הערך הייחודי והשווה של מערכות המשפחה המקוריות שלהם ואת מערכות האמונות, הנורמות והערכים שבהם גדלו. בעוד שזה עשוי להיראות פשוט בתיאוריה, זה מוכיח את עצמו כאתגר בפרקטיקה, כפי שרבים ממטופליי יכולים להעיד.

התהליך הטיפולי בדרך כלל כולל שלושה שלבים עיקריים: 

  1. אנו מקצים הכרה שווה למערכות המשפחתיות של שני בני הזוג, ומזהים את ההבדלים והדמיון. 

  2. אנו מזהים ומתנתקים מהדפוסים השליליים והמסורות המשפחתיות שבני הזוג אינם רוצים להנציח. 

  3. אנו מקימים מסגרת חדשה, מאוזנת ובריאה למערכת היחסים, ומבטיחים ששני בני הזוג תורמים ומקבלים באופן שווה מבחינת ערכים.

Anchor 2

מסגרת התהליך

  •  16 פגישות שהן פרק הזמן הממוצע המתאים להטמעת שינויים בדינמיקה האישית והבין-אישית. במקרים מסויימים יידרשו מפגשי המשך, בתיאום ציפיות מלא עם בני הזוג.

  • משך כל פגישה שעה וחצי בתדירות חד-שבועית.

  • עלות פגישה: 495 ש"ח , תשלום באפליקציית Bit בעת ההזמנה לצורך שמירת משבצת ביומן.

  • המפגשים מתקיימים בקליניקה בקריית טבעון או אונליין - בהתאם לזמינות בקליניקה. 

  • במהלך המפגשים ישולבו תרגילי קונסטלציה זוגיים לצד טיפול בשיחה ותנועה. כדי שלא רק תדברו על אלא ממש תרגישו את זה בחוויה גופנית.

  • במסגרת התהליך יינתנו משימות לביצוע בבית. קיום המשימות הוא תנאי הכרחי להתקדמות והטמעת השינויים בדינמיקה המשפחתית.

Image by Brooke Cagle

עם מה תצאו אחרי תהליך

טיפול זוגי מבוסס קונסטלציה משפחתית?

ביטחון

תחזקו את ההקשבה שלכם פנימה ותתחברו לאינטואיציה. תגלו איך לווסת פחדים וחרדות ולהגיב באופן מאוזן ומקורקע מתוך ביטחון. 

אהבה

הזוגיות שלכם תרגיש חזקה, רמות האינטימיות הרגשית והפיזית יעלו, כל אחד מכם יאהב את עצמו בזכות עצמו כפי שהוא וללא תלות באחר. תחוו אהבה עצמית הערכה עצמית וביטחון עצמי.

בהירות

התהליך מזמן קבלת תובנות ותשובות פנימיות מדוייקות לשאלות קשיים ובעיות שמעסיקות אתכם במערכת הזוגית והמשפחתית שלכם. 

שייכות ואינטימיות

תרגישו שייכים ובטוחים ותוכלו לבטא ולהביא את עצמכם כפי שאתם ובלי מניפולציות. 

איזון

תחיו במערכת יחסים מאוזנת. תתרגלו איך לתת ולקחת במערכת יחסים בריאה ומיטיבה ולא מתוך ריצוי ותסכול ואשמה. תיקחו אחריות על החיים, הבחירותומערכות היחסים שלכם. 

הגשמה

תזהו ותבטאו את הצרכים, הרצונות, החשקים והתשוקות שלכם. תגדל תחושת האינטימיות שלכם והביטחון שלכם בקשר הזוגי.

bottom of page