top of page
Wellness Coach

להיות מאושרת

אודות הטיפול

התהליך  יאפשר לך להתחיל לחוות את חייך באופן חופשי, מהנה ומספק. מילים שמאז הפכת לאמא נראות די רחוקות מהמציאות שלך נכון? ובכלל, איפה בתוך סדר היום העמוס שלך יש לך זמן להקדיש לטיפול רגשי?, בוודאי סיפרו לך שתהליכי טיפול פסיכותרפיים נמשכים שנים וגובים מעבר לזמן היקר גם הרבה מאוד כסף.

 

ובכן הרשי לי להכיר לך את הקונסטלציה המשפחתית - שיטת טיפול יצירתית ומרתקת המשלבת טיפול בשיחה, פסיכותרפיה, עם ייצוגים ותנועה גופנית.  מפתח השיטה, ברט הלינגר ז"ל, פסיכותרפיסט גרמני, מצא שבאמצעות עבודה מונחית ייצוגים, לה קרא קונסטלציה משפחתית, תהליך טיפולי מקצר באופן משמעותי תהליכי עומק רגשיים שבשיטות מערביות פופולריות אורכות שנים ארוכות. 

התהליך המובנה בשיטת הקונסטלציה מאפשר הבנה מהירה של דפוסים בדינמיקות של מערכות יחסים ומכאן שמייצר הקלה מהירה ואף פתרון בעיות במערכות היחסים שלך - עם עצמך פנימה, במערכת הזוגית שלך, במערכת היחסים ההורית שלך עם ההורה השני ועם ילדייך , במערכות היחסים עם המשפחה הרב דורית המורחבת, וכן במערכות יחסייך במעגלים הרחבים יותר - בחברה ובעולם העסקי.

תהליך רגשי ממוצע בקליניקה שלי אורך כ-12 מפגשים המספיקים הן כדי להציף את הקשיים והבעיות והן כדי לבסס התנהגויות חדשות מיטיבות עבור איכות חייך. יחד עם זאת,  ניתן להגיע למפגש חד-פעמי, במידה וברצונך רק לשפוך אור על קושי מסוים שמעסיק אותך.

גם מפגש קונסטלציה חד-פעמי יוצר תנועה פנימית מקדמת המקלה על הקושי. 

תועלות הטיפול
כיצד התהליך יוכל להועיל לך?
 1. האם עד היום הרגשת אאוטסיידרית, לא ממש שייכת, לא ממש במקום שלך, תזזיתית, קופצת מדבר אל דבר בחוסר החלטיות וחוסר סיפוק? בעזרת התהליך תוכלי להתחבר - גם פנימה לעצמך, וגם החוצה- אל האנשים והמקומות שהכי מיטיבים איתך ומצמיחים אותך. ומה יקרה אז, כשתרגישי שייכת? - את תהיי שלווה יותר, רגועה יותר, מאושרת יותר. 

 2. בתהליך תחווי תחושי ותגלי מהן התנועות שיוצרות חסמים וקשיים במערכת היחסים שלך עם הקושי ותמצאי את התנועות שיאפשרו לך ברכה רווחה וצמיחה אישית. מתוך הבנת הדפוסים הבסיסיים של מערכת היחסים הזו, את תוכלי לשפר באופן דרמטי את חייך ולהרגיש הרבה יותר מאושרת ומוגשמת.

 3. את תוכלי לעשות קפיצת מדרגה ענקית או צעד קטן (תלוי בנכונותך הנוכחית) לקראת חווית החיים במלואם. קפיצה לעבר אושר אמתי. את תוכלי לחוות גל אנרגיה חדש, בהתאם למה שגופך ונפשך יכולים לשאת כרגע. עבור הרבה מטופלות שלי התרוממות רוח נעימה זו תחווה לראשונה בחייהם ותעורר בן פליאה. והנה, יום אחד, באמצע התהליך בערך, את תשימי לב שהיי- הנה את בעצם אוהבת את עצמך הרבה יותר עכשיו.

 4. את תביני מדוע דחית את האושר (בין אם ביחסים אישיים, עם ילדים, כסף וכו'). את תמצאי את המקור של תחושות התקיעות הזו ומדוע ברמת התת מודע שלך פעלת עד כה כך. מתוך הגילוי הזה ועבודת הריפוי הבין-דורית שנבצע בקליניקה, את תוכלי להשתחרר מהסימפטומים שהעיקו והעיבו על איכות חייך.

 5. ​בעזרת העבודה הקונסטלטיבית והחיבור העמוק עם הייצוגים את תתרגלי לסמוך יותר על האינטואיציה שלך. זה חשוב כי הבסיס הוא שבעצם, רק את יודעת באמת מה הכי טוב ומדוייק עבורך.

 6. את תתחילי לקבל את עצמך כפי שאת ותנקי מעלייך קולות של ביקורת עצמית הרסנית ורגשות אשם שאת סוחבת עלייך כמעמסה שנים ארוכות ובעצם מאז שאת זוכרת את עצמך. 

 7. ​את תביני כיצד המחשבות והאמונות השליליות שלך משפיעות על התנהגותך ומצבך הרגשי ותוכלי לשנותן. ​התהליך יגרום לך לשפר את איכות חייך, לגדל בטחון עצמי וערך עצמי ואמונה במסוגלות שלך. התהליך יצמיח לך כנפיים לנסוק מעלה ולהגשים את חלומותייך ותשוקותייך. 

 8. ​קונסטלציה משפחתית היא טכניקה ידועה ומקובלת בעולם לעבודה עם עיבוד טראומות. אם את סובלת מפוסט-טראומה, אם את זקוקה לעיבוד רגשי לאובדן מכל סוג שהוא, אוכל לסייע לך להביא ריפוי לנפשך בפסיכותרפיה מבוססת ייצוגים.

 9. ​מתוך העבודה הקונסטלטיבית בקליניקה והתרגול של זוויות מבט שונות במערכת המשפחתית שלך, את תתחילי לחבוש משקפי זיהוי מניפולציות מקילומטרים ותדעי כיצד לא ליפול לבורות מניפולטיביים.

 10. ​התהליך יבריא את הדינמיקה המשפחתית שלך, ישדרג את מערכות היחסים עם הילדים שלך ויספק לך כלים להתמודדויות עתידיות עם אתגרי ההורות. אם יש לך ילדים מתבגרים או אם רק ילדת לאחרונה - התהליך הזה יצמיח אותך כאשה וכאמא ויחבר אותך אל מקורות הכוח המיטיבים בשושלת הנשית אליה את שייכת.

הכנה למפגש

בטרם נפגש, אני מציעה לך לפנות כמה דקות מזמנך ולהשיב בכתב על השאלות הבאות: 

 1. הקושי החמור ביותר שאני חווה כרגע בחיי הוא בתחום - ... 

 2. שורש הקושי כפי שאני מבינה אותו הוא - ...

 3. מה שהייתי רוצה שיקרה במקום זה - ...

 4. אני רוצה שיהיה לי- ...

 5. אני רוצה להרגיש - ...

 6. אני רוצה ליצור לי - ...

 7. אני רוצה להיות מסוגלת  ל- ...

 8. אני רוצה להבין את - ...

 9. מה שביכולתי כרגע לעשות בכדי לשנות את המצב זה - ...

 10. ארגיש שהטיפול הצליח כאשר - ...

1.png
קרא/י מאמרים בנושא התפתחות אישית בבלוג
1
2
bottom of page