top of page

גלי את דרכך למערכות יחסים אותנטיות  ומאושרות בעזרת טיפול אישי מבוסס קונסטלציה משפחתית

20.png
אודות הטיפול

האם חווית אי פעם רגע בחיים בו הרגשת תקועה, כאילו כוח בלתי נראה מושך אותך אחורה מלהשיג אושר וסיפוק?

 

בעולם שבו תחושות של ניתוק וחוסר שביעות רצון נפוצות מדי, מציאת דרך להגשמה עצמית ולאושר יכולה להיראות מרתיעה. רבות ורבים מאיתנו מתמודדות/ים עם בעיות לא פתורות, בין אם הן נובעות מדינמיקה משפחתית, טראומות מהעבר או אמונות מגבילות עצמיות, המפריעות ליכולת שלנו לחבק את החיים במלואם. כאן נכנסת גישת הטיפול הרגשי מבוססת קונסטלציה משפחתית, גישה ייחודית ומהפכנית לריפוי. שיטה טיפולית זו, שפותחה במקור על ידי ברט הלינגר, חודרת עמוק לתוך המערכת המשפחתית, חושפת ומטפלת בשורשי הבעיות האישיות והבין-אישיות. על ידי חקירת הרשת המורכבת של מערכות יחסים משפחתיות ודינמיקה, היא מציעה דרך לא רק לרפא פצעים מהעבר אלא גם לגלות תחושת שייכות וקבלת. אם אי פעם הרגשת תקוע/ה או האמנת ששיטות טיפול מסורתיות לא ממש מדברות אליך, טיפול רגשי פרטני מבוסס קונסטלציה משפחתית יכול להיות המפתח לפתיחת גרסה מאושרת ומסופקת יותר של עצמך.

דמייני טיפול שצולל עמוק לתוך הדינמיקה הנסתרת של מערכות המשפחה שלך וחושף את שורשי המאבקים הרגשיים שלך וסולל את הדרך לריפוי עמוק. טיפול רגשי מבוסס קונסטלציה משפחתית עושה בדיוק את זה.

גישה חדשנית זו חוקרת את הכוחות הנסתרים שמעצבים את מערכות היחסים, ההתנהגויות ותבניות החיים שלנו. זהו תהליך חווייתי שמוציא לאור את החיבורים והחסימות שנובעים ממשפחת המוצא שלנו. באמצעות שיטה זו, ראיתי שינויים מדהימים, בעצמי ובאחרים, והם הובילו לחיים מלאים יותר באהבה, בהבנה ובתחושת שייכות. קבעי מפגש וגלי איך טיפול רגשי מבוסס קונסטלציה משפחתית יכול להיות המפתח לפתיחת דלת אל עצמך השמחה והמסופקת יותר.

כיצד טיפול אישי מבוסס קונסטלציה משפחתית
יוכל לקדם את הצמיחה האישית שלך?

הבנת העצמי ומציאת שייכות

אחת הדרכים הבסיסיות שבהן קונסטלציה משפחתית מטפחת צמיחה אישית היא בשיפור ההבנה העצמית וטיפוח תחושת שייכות. אנשים רבים מתמודדים עם תחושות של ניכור או חוסר התאמה, מה שיכול להוביל לחיים מלאי חוסר שביעות רצון וחוסר מנוחה. הטיפול חודר לשורשי רגשות אלה, ומגלה לעתים קרובות שרגשות כאלה כרוכים בבעיות או דינמיקה משפחתית לא פתורה. בהבאת דפוסים נסתרים אלה לאור, טיפול רגשי מבוסס קונסטלציה משפחתית יאפשר לך לראות עוצבו התפיסות שלך את עצמך ואת מקומך בעולם.

שיפור מערכות יחסים ודינמיקה משפחתית

במהותה, גישת הקונסטלציה המשפחתית עוסקת בריפוי מערכות יחסים - עם עצמך, עם בני משפחתך ועם העולם כולו. היא מכירה בכך שבעיות בין-אישיות רבות נובעות מפצעים או דפוסים משפחתיים היסטוריים שאנשים נושאים באופן לא מודע למערכות היחסים הנוכחיות שלהם. על ידי זיהוי וטיפול בדפוסים אלה, הטיפול עוזר לשבור מעגלים שלתפקוד לקוי, ומאפשר למערכות יחסים בריאות והרמוניות יותר לצוץ.

הטיפול מציע תובנות לגבי הדינמיקה של נתינה וקבלת אהבה בתוך מערכת המשפחה. הוא בוחן את האיזון של כוחות אלה וכיצד חוסר האיזון ישפיע על הרווחה האישית. השבת האיזון תאפשר לך לחוות קשרים מספקים יותר ויכולת גדולה יותר לתת ולקבל אהבה, ובכך לשפר את איכות מערכות היחסים שלך ואת הרווחה הרגשית הכללית שלך.

עיבוד טראומה

לצמיחה אישית חיונית היכולת להתמודד עם טראומות ולרפא אותן, וטיפול רגשי מבוסס קונסטלציה משפחתית מספק גישה ייחודית לתהליך זה. טראומה אינה רק חוויה אינדיבידואלית אלא יכולה להיות גם חוויה קולקטיבית, שעוברת מדור לדור. הפרספקטיבה הבין-דורית מאפשרת זיהוי וריפוי של טראומות שעשויות שלא להיות ברורות מיד אך עדיין משפיעות עמוקות על חייך.

הטיפול מספק מרחב בטוח לחקירת טראומות, ומוציא לאור את החוזקות והחוסן הנסתרים בתוך מערכת המשפחה. מטופלות/ים יכולות/ים לנצל משאבים אלה כדי להתמודד עם הפצעים ולמצוא ריפוי לא רק לעצמן/ם אלא גם לאימותיהן, אבותיהם ולצאצאיהם.

 

גישה הוליסטית של עיבוד טראומה יכולה להוביל לפריצות דרך משמעותיות בצמיחתך האישית, כאשר תשחררי עצמך מעול העבר ותתקדמי עם בהירות, חוזק ותקווה גדולים יותר.

טיפול בקונסטלציה משפחתית מציע דרך עוצמתית לצמיחה אישית על ידי טיפוח הבנה עצמית,

שיפור מערכות יחסים וקידום ריפוי טראומות.

באמצעות המיקוד הייחודי שלו במערכת המשפחתית,

הוא מספק את התובנות והכלים הדרושים כדי לנווט באתגרי החיים בקלות ובביטחון רב יותר.

 

בין אם מדובר במציאת תחושת שייכות, בניית מערכות יחסים בריאות יותר או ריפוי מפצעים מהעבר,

טיפול זה מחזיק בהבטחה לחיים מספקים ושמחים יותר.

עדויות מהקליניקה

(כל השמות והפרטים המזהים שונו לצורך שמירה על פרטיותם)

הקונסטלציה של מיה: השתחררות מכבלים בלתי נראים

 

מיה נאבקה ברגשות של חוסר ערך וחבלה עצמית שמנעו את התקדמותה בקריירה וביחסים האישיים שלה. במהלך טיפול אישי מבוסס קונסטלציה משפחתית, מיה גילתה שהסערה הרגשית שלה קשורה עמוקות לאח של סבא שלה שהוחרם על ידי המשפחה. דרך התהליך של הכרה וקבלת הדוד בחזרה למערכת המשפחתית באופן סמלי, מיה הצליחה לשחרר את עול האשמה והבושה שלא היו שלה לשאת. פריצת דרך זו הובילה לשיפור משמעותי בדימוי העצמי שלה וביחסים שלה, וממחישה כיצד הטיפול יכול לפרום את הקשרים המורכבים שמחברים אותנו לעבר משפחתנו.

 

הקונסטלציה של שני: ריפוי טראומה בין-דורית

 

שני קצינה במיל' שירתה ביחידה קרבית, חווה PTSD חמור שמשפיע על חייה היומיומיים ועל מערכות היחסים שלה. טיפולים מסורתיים סיפקו רק הקלה מזערית. טיפול בקונסטלציה משפחתית חשף שהטראומה של שני הייתה שזורה עם זו של השושלת המשפחתית, שחלק ממנה היו גם חיילים ונשאו טראומות לא מעובדות כהלכה. על ידי התייחסות לפצעים בין-דוריים אלו, שני הצליחה למצוא תחושת שלום וקשר עם ההיסטוריה המשפחתית שלה שהיא לא הרגישה קודם לכן. ההבנה החדשה הזו סייעה לה בהקלה של תסמיני ה-PTSD ואפשרה לה לחוות עמידות רגשית גדולה יותר.

 

הקונסטלציה של אורלי וחנה: שיקום מערכות יחסים בין אם ובת

 

אורלי ואמה חנה היו מנוכרות במשך שנים, בעקבות קרעים עמוקים שנראו בלתי ניתנים ליישוב. טיפול בעזרת קונסטלציה משפחתית אפשר להן לחקור את הדינמיקה הבסיסית של מערכת היחסים שלהן, כולל השפעת דפוסי התקשורת וההתנהגות המשפחתיים מהעבר. מפגשי הטיפול סיפקו מרחב בטוח לשתיהן לבטא את רגשותיהן ולראות את הפרספקטיבות זו של זו בהקשר של מערכת המשפחה הרחבה יותר. התהליך הוביל לריפוי עמוק של מערכת היחסים שלהן, ושיפר את התקשורת והאמפתיה ביניהן. 

 

הקונסטלציה של גלי: מציאת סיפוק אישי ומקצועי

 

גלי יזמת צעירה, התמודדה עם כישלונות חוזרים ונשנים במיזמים העסקיים שלה, שהובילו לתחושות ייאוש וחוסר מסוגלות. בעזרת הקונסטלציה, גלי גילתה שהיא נשאה באופן לא מודע את נטל הכישלונות הפיננסיים של משפחתה מהדורות הקודמים. ההכרה בדפוס הזה אפשרה לגלי להפריד בין הזהות והערך שלה לבין עברה של משפחתה, ושחררה אותה להשיג ביטחון מחודש ולחוות צמיחה אישית ומקצועית.

התחילי לפסוע בדרך לחיים מאושרים ומספקים יותר

היציאה למסע של טיפול בקונסטלציה משפחתית דורשת לב פתוח ונכונות לחקור את מעמקי ההיסטוריה המשפחתית שלך ואת השפעתה על ההווה. עבור מי שמוכנה לעשות את הצעד הזה, הדרך לחיים מאושרים ומספקים יותר מחכה. באמצעות הריפוי וההבנה שתקבלי בטיפול רגשי פרטני מבוסס קונסטלציה משפחתית, תוכלי לחבק את הפוטנציאל האמיתי שלך, ליצור קשרים חזקים יותר ולהרגיש - מאושרת! מוצלחת! מסופקת!

הכנה למפגש

בטרם נפגש

 

אנא פני כמה דקות מזמנך והשיבי בכתב

על השאלות הבאות: 

  1. הקושי החמור ביותר שאני חווה כרגע בחיי הוא בתחום... 

  2. שורש הקושי כפי שאני מבינה אותו הוא...

  3. מה שהייתי רוצה שיקרה במקום זה...

  4. אני רוצה שיהיה לי...

  5. אני רוצה להרגיש...

  6. אני רוצה ליצור לי...

  7. אני רוצה להיות מסוגלת  ל...

  8. אני רוצה להבין את...

  9. מה שביכולתי כרגע לעשות בכדי לשנות את המצב זה...

  10. ארגיש שהטיפול הצליח כאשר...

Writing by the Water

תהליך רגשי ממוצע בקליניקה שלי אורך כ-16 מפגשים המספיקים הן כדי להציף את הקשיים והבעיות והן כדי לבסס התנהגויות חדשות מיטיבות עבור איכות חייך.


יחד עם זאת,  ניתן להגיע למפגש חד-פעמי, במידה וברצונך רק לשפוך אור על קושי מסוים שמעסיק אותך. גם מפגש קונסטלציה חד-פעמי יוצר תנועה פנימית מקדמת המקלה על הקושי.

bottom of page