top of page

איך טיפול זוגי יוכל להצית בקשר שלכם שוב ניצוצות של אהבה?


כשאישה וגבר נישאים, שני עצים משפחתיים מתחברים. כל צד מביא אל הנישואים את ההיסטוריה והדינמיקה של המערכת המשפחתית ממנה בא. החיבור הזוגי הוא חיבור אדיר של גורלות, משאות, אמונות נורמות וערכים שונים, חוזקות, חולשות, פתולוגיות ונתקים. על מנת שהחיבור הזה יצלח, על בני הזוג לקבל את שתי המערכות המשפחתיות מהם באו - שתי משפחות המוצא - כשונות ושוות ואת שתי מערכות האמונות הנורמות והערכים בהם גדלו כנכונות באותה מידה...

על הנייר זה נראה פשוט והגיוני - במציאות זו חיה אחרת לגמרי...אז מה עושים?

מקנסטלים!, כלומר עושים קונסטלציה.


בקליניקה שלי אני מלווה זוגות בתהליכי טיפול זוגי ומשפחתי בגישה מערכתית המבוססת על ראויות וקונסטלציה משפחתית. תהליך כזה נועד לאפשר ל"סדר האהבה" לזרום

ובכך מביא ריפוי למערכת המשפחתית שלכם.
הנה 6 דרכים בהן התהליך הזוגי יוכל לסייע לכם להחזיר את ניצוצות האהבה לקשר שלכם:

  1. ביטחון - קונסטלציה מחזקת את ההקשבה פנימה ומחברת לאינטואיציה. בתהליך תוכלו למצוא את הדיוק הפנימי שלכם שיאפשר לכם להרגיע את עצמכם, לווסת פחדים וחרדות ואז להגיב באופן מאוזן ומקורקע מתוך ביטחון בעצמכם ובזוגיות שלכם ובבן הזוג שלכם. בתהליך תתנסו בשהייה בתוך קונפליקטים עד שתתגלה הדרך כיצד לצאת ולצמוח מהם. אחר כך בבית כשתפגשו בקונפליקטים, הם כבר לא יפחידו כל כך, להיפך, תוכלו לראות בהם מנועי צמיחה ביחסים שלכם.

  2. שייכות ואינטימיות - מתוך תחושת הביטחון בעצמכם, בבן הזוג ובזוגיות עצמה, צומחת תחושת השייכות שהיא הבסיס להעמקת האינטימיות הרגשית ביניכם. כשאתם מרגישים שייכים ובטוחים אתם יכולים לבטא את עצמכם ולהביא את עצמכם כפי שהנכם ללא מניפולציות בתוך הקשר הזוגי מתוך הבנה משותפת של המערכות המשפחתיות מהן אתם באים ושנוצקו אל המערכת הזוגית והמשפחתית שיצרתם יחדיו.

  3. אהבה - התנועה הטבעית של האהבה היא זרימה במורד הדורות, זהו סדר האהבה לפי ברט הלינגר. כאשר האהבה זורמת באופן בריא הזוגיות מרגישה חזקה, האינטימיות הרגשית והמינית עולה, כל אחד מכם אוהב את עצמו בזכות עצמו כפי שהוא וללא תלות באחר. זהו המודל המיטיב ביותר עבור ילדיכם לקשר זוגי ולאהבה עצמית הערכה עצמית וביטחון עצמי. בתהליך נבקש להזרים את האהבה במקומות שבהם הזוגיות שלכם נכנסת לפינות, נתקעת, נחסמת.

  4. איזון - אחד העקרונות הבולטים בגישה הוא האיזון בין נתינה ולקיחה. בתהליך תתנסו ותלמדו כיצד לחיות במערכת זוגית מאוזנת ובמערכת יחסים מאוזנת עם ילדיכם ועם משפחות השושלות שלכם. בעזרת התירגול בקליניקה אתם תיתנו ותיקחו במערכת יחסים בריאה ומיטיבה ולא מתוך ריצוי ותסכול ואשמה. ראו את התהליך כהזדמנות לקחת אחריות על החיים שלכם, על הבחירות שלכם, על מערכות היחסים שלכם.

  5. ​בהירות - הקונסטלציה המשפחתית מזמינה אתכם לפתח קשב לשפת הגוף שלכם ושל בן זוגכם. למה זה חשוב? כיוון שעיקר המסרים המועברים בינינו הם מסרים לא מילוליים; אנחנו קולטים ומקשיבים יותר לשפת הגוף של האחר מאשר למילים והמשפטים שהוא אומר. בנוסף, התהליך עצמו מזמן קבלת תובנות ותשובות פנימיות מדויקות לשאלות קשיים ובעיות שמעסיקות אתכם במערכת הזוגית והמשפחתית שלכם. הבהירות היא פועל יוצא של חשיפת הדינמיקות הסמויות מהעין המתוות את המערכת שלכם, העלאתן למודע והצפתן בקליניקה בשיח טיפולי היא חלק אימננטי מהתהליך שמטרתו להיטיב את הדינמיקה שלכם למענכם ולמען ילדיכם.

  6. ​הגשמה - לפי מדרג הצרכים של אברהם מאסלו (פירמידת הצרכים), כדי שנוכל לחוות הגשמה עצמית, עלינו לספק מדרג של צרכים החיוניים להתפתחותנו כבני אנוש. בראש פירמידת הצרכים של האדם מצויה ההגשמה. עבודה רגשית מבוססת קונסטלציה משפחתית תיקח אתכם כזוג במסע שיאפשר לכם לזהות את הצרכים שלכם ואת הרצונות החשקים והתשוקות שלכם, קודם כל כל אחד בפני עצמו והן כמערכת זוגית ומשפחתית. מתוך הבירור הזה תגבר תחושת האינטימיות שלכם והביטחון שלכם להביא את עצמכם ולבטא את עצמכם במלואכם בתוך הקשר הזוגי ומכאן השלב הבא הוא ההגשמה של חייכם כפי שאתם ראויים לחיות במלוא הפוטנציאל שלכם.


מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ טלפונית ראשונית חינם בה נברר אם התהליך מתאים לכם. טלפנו אליי- 052-6021865.


 

סיון אבני - הכל יחסים - טיפול מערכתי בזוגיות והורות מבוסס קונסטלציה משפחתית.Anchor 1
bottom of page