נמנעים ממריבות? - תפסיקו

זוגיות בריאה היא לא זו שנמנעת ממריבות אלא זו שיש בה מריבות ופיוסים.


כל כך הרבה זוגות משקיעים אנרגיה רבה בניסיון לא "לטלטל את הסירה" או להילחם זו בזה, ויש בכך הגיון, הרי אף אחד לא אוהב לחיות עם המתח ואי-הנוחות שמגיעים עם העימות.הבעיה היא שכאשר זוגות מנסים להימנע מעימותים, מה שבאמת קורה הוא שהם רק מטאטאים מתחת לשטיח, ובתכל'ס בתוך תוכם פנימה עדיין מנהלים פינקסנות של הוא/היא פגע.ה בי ככה וככה, עדיין שומרים על נקודות לרעה וזה גורם לטינה לבעבע מתחת לפני השטח עד להתפרצות הבלתי נמנעת.


אז מה הפתרון? עימות!

לעימות דוגרי פנים אל פנים, יש יכולת לתקן ולפתור רגשות פגועים מתמשכים.


זה עשוי להרגיש מנוגד לאינטואיציה, אבל אם זוגות היו משקיעים את האנרגיה שלהם בתירגול מיומנויות הקשבה פתוחה, שיקוף ואמפתיה, הם יוכלו לפתור את הבעיה/ הקושי/ הקונפליקט ברגע ואז האיבה לא תגדל כחומה ביניהם.


מערכות יחסים בריאות הן לא אלה שאין בהן מריבות סוערות או שלעולם לא מרגישים בהן ריחוק אלא אלו שיכולות להתעמת, להתרחק ולהבין איך להתגבר, להתפייס ולהתקרב מחדש.


בין אם אתם נמנעים ממריבות או רבים אבל מתקשים להתפייס ולהתקרב מחדש, יש ביכולתי לסייע לכם ללמוד איך לעשות את זה, איך לנהל מריבות, איך לריב נכון כך שהריב יגדל אתכם, יצמיח אתכם, יחבר ויחזק אתכם.


 

סיון אבני, מטפלת זוגית ומשפחתית. אני מלווה זוגות שהתרחקו זו מזה מאז שנולדו ילדיהם, שהקשר שלהם מלא במריבות וכעסים מתמשכים והם מרגישים בודדים ומיואשים מהמצב ועוזרת להם להתקרב מחדש, ליהנות מקשר מכבד ומזוגיות מאושרת.