חג אהבה שמח

שוקולד פרחים יין ובייביסיטר לילדים זה סימן שיום האהבה היום – אז חג ולנטינוס הקדוש שמח לכם!

חשבתם פעם למה קוראים ל-14/2 יום ולנטיין? ולמה מציינים ביום זה את חג האהבה?אז ככה...

נתחיל בספויילר בשלהי שנות השישים של המאה החולפת, הכנסיה הקתולית ביטלה את החג כחג כלל קתולי, על אף שאיפשרה לקהילות מקומיות להוסיף ולחוג אותו. הסיבה - לא נמצאו ראיות היסטוריות לקיומו של הבחור וולנטינוס הקדוש איבד את קדושתו.

מעשה שהיה כך היה...

במשך שנים, למעלה מאלף למעשה, היתה מקובלת אגדה אורבנית על אחד שמו ולנטינוס שחי בתקופתו של הקיסר הרומי קלאודיוס השני [מאה שלישית לספירה] ובניגוד לחוק הרומי חיתן חיילים רומים נוצריים עם בחירות לבם.

אלא מה – לא נמצא שום תיעוד לחוק כזה.

טוב זה לא מה שיפריע לסיפור היפה להכות שורש כי רומנטיקה מוכרת, הנה תקראו תקראו...

האגדה מספרת כי כדי להזכיר לאותם חיילים את אהובותיהם שנותרו מאחור, היה נוהג לגזור לבבות מקלף ולתת אותם לחיילים למזכרת - זה למקרה שתהיתם מה מקור קישוטי הלבבות מנייר ביום חגנו זה.

נו נו, ברומא כמו ברומא - עשית משהו בניגוד לחוק ונתפסת סיכוי סביר שתהפך מאכל לאריות בקולוסיאום או תירקב על איזה צלב באחת הדרכים שמובילות לרומא...

סיפורו של ולנטינוס, כך לפי האגדה מסתיים ביום הארבעה עשר בפברואר אז סיים את חייו, לא לפני ששלח איגרת רומנטית לאיזו יוליה שהייתה עיוורת ונרפאה בדרך נס ועל הדרך גם היתה הבת של הסוהר שלו.

את האיגרת חתם במילים "ולנטינוס שלך" שמאז הפכו לשלאגר היסטרי על כרטיסי ברכה ליום חגנו זה.

הקיצ-קץ , בשנת 1969 הביאה הכנסיה הקתולית את הקץ... של החג , ומאז הוא כבר לא חג כלל נוצרי אלא נחגג בזרמים מסויימים. למשל - בזרם האנגליקני. ולהמ זה חשוב לנו? כי משם, מהאי הבריטי, הגיע לא רק שלטון המנדט לארץישראל אלא גם מתנות הפרחים היין והשוקולד שכל כך מזוהים עם רוח חג האהבה.

אז כשתקבלו פרחים יין ושוקולד היום – זיכרו לקוד קידה חיננית ולומר במבטא בריטי כבר OH THANK YOU DEER0 צפיות0 תגובות

סיון אבני מטפלת במערכות יחסים משפחתיות

  • Facebook
  • Instagram

טל' 052-6021865 דוא"ל: sivanavni44@gmail.com  קרית טבעון , ישראל

© 2019 Sivan Avni  Proudly created by Wix.com