משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות מגבילים את יכולת התנועה וההגעה לקליניקה לצורך יעוץ וטיפול רגשי, זאת דווקא בתקופה בה גואים הלחצים המתחים והקשיים הרגשיים שלנו ושל ילדינו.

 

נראה שדווקא עכשיו עולה בציבור רמת המודעות למערך הטיפולים הרגשיים המתקיימים באמצעות האינטרנט – טיפולים אונליין.

 

אם טרם התנסית בטיפול אונליין, אם את/ה מתלבט האם זה מתאים לך ולמשפחתך; הרשימה הבאה אמורה לעשות לך סדר.

 

טיפולים מרחוק קיימים בשוק שנים רבות. למעשה היה זה זיגמונד פרוייד שעשה טיפול מרחוק לראשונה באמצעות חליפת מכתבים בינו לבין אביו של הילד המטופל שלו. טיפולים רגשיים אונליין החלו בארה"ב כבר בשנות התשעים של המאה הקודמת וכיום הם נפוצים מאוד ברחבי העולם.

טיפול אונליין הוא בעצם סוג של טיפול מרחוק. הוא יכול להתבצע באמצעות תוכנות מחשב ייעודיות כמו zoom / whereby / skype וגם באמצעות שיחות וידאו צ'ט שלwhatsapp . באין נגישות למחשב או לטלפון עם מצלמה, יכול להתבצע הטיפול גם באמצעות שיחה טלפונית רגילה.

 

למי מתאים טיפול באונליין?

 

הטיפול מתאים לכל מי שאינו יכול להגיע אל הקליניקה הפיזית. בימי הקורונה זה כמובן כולנו, בראיה אופטימית של היום שלאחר הקורונה – טיפול אונליין מתאים במיוחד ל:

 • א.נשים שסדר יומם עמוס מאוד ואין להם זמן להשקיע בנסיעות.

 • א.נשים וזוגות מכל רחבי הארץ, ו/או שמתגוררים ביישוב המרוחק מהקליניקה.

 • ישראלים השוהים בחו"ל שרוצים להרגיש בנוח עם מטפלת בעברית ומנטליות ישראלית.

 • א.נשים שרוצים לשמור על דיסקרטיות גבוהה.

 • א.נשים שחווים קשיי ניידות בשל בעיות פיזיות, נכות או מחלה כרונית.

 

מהם התנאים לקיום טיפול אונליין? 

 • התנאים הבסיסיים לטיפול אונליין הם מחשב עם חיבור לאינטרנט מהיר, מצלמה מיקרופון ואוזניות. אם אין לכם מצלמה במחשב, ניתן להשתמש במלצמת הטלפון הסלולרי. במקרה זה הכרחי להעזר בחצובה לטלפון. מקמו את הטלפון לרוחב, על החצובה מולכם. 

 • סטינג טיפולי – השאיפה היא לדמות את תנאי הטיפול אונליין כמה שיותר למרחב שמאפשרת הקליניקה הפיזית. כדי לסייע ביצירת מרחב אינטימי, אבקש שהמפגש יתקיים בחדר אותו ניתן לסגור עם דלת שיבודדו רעשים והסחות דעת והכי חשוב – ישמרו על פרטיותכם. 

 • שבו בנוחות במרחק מה מהמסך כך שמצלמת המחשב תקלוט אתכם מהמתניים ומעלה. אם זה לא מתאפשר בשל תנאי החדר, נסו לכוון את המצלמה כך שלפחות ניתן יהיה לראות אתכם מגובה אמצע החזה ומעלה. 

 • תאורה בחדר – אם תמונתכם במסך כהה או מוחשכת, הוסיפו תאורה. מקמו מנורה שולחנית בזווית 45 מעלות מולכם.

 

איך מתבצע בפועל טיפול אונליין? 

 • הקליניקה האינטרנטית עובדת ממש כמו הקליניקה הפיזית. כמו לפני מפגש בקליניקה הפיזית – נקבע תאריך ושעה להפגש. אלא שבמקום לצאת מהבית, להכנס לרכבכם, ליסוע אל הקליניקה שלי, כל שתצטרכו לעשות יהיה לפתוח את מסך המחשב, ללחוץ על הקישור שאשלח לכם לקראת הפגישה בווצאפ ולהתיישב בנוחות מול המצלמה. אפשר ורצוי עם נעלי בית. 

 • המפגשים ייערכו באמצעות תכנת zoom  או whereby , אמנם אין הכרח להוריד את התכנה ו/או להרשם, אך אני ממליצה לפני המפגש, אם טרם התנסיתם בתכנה, לבצע "ניסוי כלים", כחצי שעה לפני המפגש, וודאו שאתם מצליחים להכנס לתכנה כהלה, בידקו שהמצלמה המיקרופון והרמקולים תקינים. 

 • לקראת מפגשים משולבי קונסטלציה משפחתית הכנתי קובץ PDF שאשלח אליכם עם הנחיות ברורות ומפורטות. תתבקשו להוריד את המסמך, להדפיס ולגזור את הייצוגים ולהביאם אתכם למפגש האינטרנטי. בעמוד קונסטלציה משפחתית באתר תוכלו לקרוא עוד פירוט בנושא

 • איך משלמים? – במעמד קביעת התור, באמצעות אפליקצייתPaybox  או בהעברה בנקאית.

 

האם טיפול אונליין יעיל כמו טיפול בקליניקה פיזית? 

 • בין אם מדובר בטיפול בקליניקה הפיזית או הקליניקה האינטרנטית, בשניהם מדובר במפגש בין-אישי פנים אל פנים שעניינו לתת מענה לקשיים במערכת היחסים המשפחתית שלכם. 

 • מחקרים רבים מעידים כי טיפול רגשי אונליין יעיל כמו טיפול רגשי בקליניקה הפיזית ואכן מטופלים רבים ברחבי העולם בוחרים באופציה האינטרנטית כמתאימה להם ביותר בימים של שגרה. 

 • הטיפול מאפשר לנו ליצור מרחב טיפולי אינטימי, בו נוכל לתת קול וביטוי למחשבות ותחושות. אנו רואים את הבעות הפנים, את שפת הגוף, שומעים את אינטונציית הקול. כמטפלת אני קשובה ומגיבה לכל המידעים הללו ממש כאילו הייתם ישובים אצלי בקליניקה בטבעון.

 

מהם יתרונות הטיפול אונליין?

 

 1. יעוץ וטיפול אונליין מאפשר לך לקבל כבר עכשיו ייעוץ מקצועי בבעיה ממוקדת במספר פגישות קצר מבלי לצאת מהבית.

 2. טיפול אונליין מאפשר לשמור על רציפות טיפולית שנחוצה במיוחד לאור הלחצים והקשיים הרגשיים שהולכים ומתגברים ככל שתקופת הסגר הקורונה מתמשכת.

 3. תקופת הסגר היא כמו "סיר לחץ" שמקצינה את הקשיים והבעיות בדינמיקה המשפחתית. דווקא בתקופה כזו הצורך בשיחות יעוץ וטיפול עם גורם חיצוני מאזן הן חשובות במיוחד. לפיכך דווקא בימים אלו מומלץ להתחיל טיפול שיאפשר לכם לאוורר רגשות, לצאת מהשגרת הלוחצת, ויתן לכם כלים להתמודדות אפקטיבית עם המצב.

 4. טיפול אונליין בימי שגרה חוסך לכם זמן ועלויות נלוות – כגון הפסד שעות עבודה, זמן נהיגה בכבישים עמוסים, תוספת תשלום עבור בייביסיטר.

 5. המפגש מתקיים אצלכם בבית, במרחב הנוח והטבעי שלכם.

 6. תוכלו להתאים את שיטת הטיפול ואת המטפל/ת שמתאימ/ה לכם גם אם היא נמצאת בצד השני של העולם - טיפול אונליין מאפשר לכם להחשף למגוון א.נשות מקצוע מכל רחבי הארץ והעולם ולמגוון שיטות טיפוליות ללא תלות במיקום הפיזי של הקליניקה שלהן/ם.

- טיפול זוגי - טיפול זוגי אונליין - ייעוץ זוגי ומשפחתי - דולה לאחר לידה - הדרכת הורים - קונסטלציה משפחתית -

 

עדיין מתלבטים האם זה מתאים לכם?

תוכלו לקבוע איתי פגישה

לבדוק ולהווכח

באם הפלטפורמה הזו מתאימה לכם. 

טיפול רגשי אונליין

האם זה מתאים לך?