top of page

כל מה שצריך לדעת על טיפול זוגי אונליין

Anchor 1

בשל הקורונה נעשו המפגשים המקוונים נפוצים ומקובלים מאוד בתחום הטיפול הרגשי.

אני מציעה מפגשי תהליך רגשיים פרטניים וזוגיים מקוונים למי שאין ביכולתם להגיע אליי לקליניקה בטבעון או שזמינים רק בשעות הערב המאוחרות.

התהליך מאוד דומה לתהליך המתקיים בקליניקה הפיזית בקרית טבעון ובעל תוצאות מיטיבות זהות.

לפני המפגש אנא וודאו ש-

 1. המחשב נמצא בחדר שקט, כך שדעתכם לא תוסח בזמן המפגש.

 2. תכנת Zoom עובדת כהלכה. בדקו איכות תמונה ושמע. 

 3. אם בחרתם לקיים את השיחה מסלולרי - השתמשו בחצובה או מקמו אותה על שולחן קבוע.

 4. ניתן לכוון את מצלמת המחשב אל שולחן עבודה.

המפגש כולל עבודה עם ייצוגים  - תוכלו להעזר במגוון ייצוגים חופשי שיש  בבית - בובות, אבנים, קריסטלים וכדומה או שנשתמש בתוכנת Let's Constellate שאעלה בשיתוף מסך בזום.

Image by Augustine Wong

למי מתאים טיפול זוגי אונליין?

 

הטיפול מתאים לכל מי שאינם יכולים להגיע אל הקליניקה הפיזית. בימי הקורונה זה כמובן כולנו, בראיה אופטימית של היום שלאחר הקורונה – טיפול אונליין מתאים במיוחד ל:

 1. זוגות שסדר יומם עמוס מאוד ואין להם זמן להשקיע בנסיעות.

 2. לאנשים וזוגות מכל רחבי הארץ, ו/או שמתגוררים ביישוב המרוחק מהקליניקה.

 3. זוגות ישראלים השוהים בחו"ל שרוצים להרגיש בנוח עם מטפלת בעברית ומנטליות ישראלית.

 4. זוגות שרוצים לשמור על דיסקרטיות גבוהה.

 5. זוגות שחווים קשיי ניידות בשל בעיות פיזיות, נכות או מחלה כרונית.

 

מהם התנאים לקיום טיפול זוגי אונליין? 

 1. התנאים הבסיסיים לטיפול הזוגי במתכונת מקוונת הם מחשב עם חיבור לאינטרנט מהיר, מצלמה מיקרופון ואוזניות. אם אין לכם מצלמה במחשב, ניתן להשתמש במצלמת הטלפון הסלולרי. במקרה זה הכרחי להיעזר בחצובה לטלפון. מקמו את הטלפון לרוחב, על החצובה מולכם. 

 2. סטינג טיפולי – השאיפה היא לדמות את תנאי הטיפול המקוון כמה שיותר למרחב שמאפשרת הקליניקה הפיזית. כדי לסייע ביצירת מרחב אינטימי, אבקש שהמפגש יתקיים בחדר אותו ניתן לסגור עם דלת שיבודדו רעשים והסחות דעת והכי חשוב – ישמרו על פרטיותכם. 

 3. שבו בנוחות במרחק מה מהמסך כך שמצלמת המחשב תקלוט אתכם מהמתניים ומעלה. אם זה לא מתאפשר בשל תנאי החדר, נסו לכוון את המצלמה כך שלפחות ניתן יהיה לראות אתכם מגובה אמצע החזה ומעלה. 

 4. תאורה בחדר – אם תמונתכם במסך כהה או מוחשכת, הוסיפו תאורה. מקמו מנורה שולחנית בזווית 45 מעלות מולכם.

 

 

האם טיפול זוגי אונליין יעיל כמו טיפול בקליניקה פיזית? 

 • בין אם מדובר בטיפול בקליניקה הפיזית או הקליניקה האינטרנטית, בשניהם מדובר במפגש בין-אישי פנים אל פנים שעניינו לתת מענה לקשיים במערכת היחסים הזוגית והמשפחתית שלכם. 

 • מחקרים רבים מעידים כי טיפול רגשי מקוון יעיל כמו הטיפול בקליניקה הפיזית ואכן זוגות רבים ברחבי העולם בוחרים באופציה האינטרנטית כמתאימה להם ביותר בימים של שגרה. 

 • הטיפול הזוגי המקוון מאפשר לנו ליצור מרחב טיפולי אינטימי, בו נוכל לתת קול וביטוי למחשבות ותחושות. אנו רואים את הבעות הפנים, את שפת הגוף, שומעים את אינטונציית הקול. כמטפלת אני קשובה ומגיבה לכל המידעים הללו ממש כאילו הייתם ישובים אצלי בקליניקה הפיזית בטבעון.

 

מהם יתרונות הטיפול הזוגי אונליין?

 

 1. טיפול זוגי אונליין מאפשר לכם לקבל כבר עכשיו מענה מקצועי  במספר פגישות קצר מבלי לצאת מהבית.

 2. טיפול זוגי אונליין מאפשר לשמור על רציפות טיפולית שנחוצה במיוחד לאור הלחצים והקשיים הרגשיים שהולכים ומתגברים ככל שתקופת בידודי הקורונה מתמשכת.

 3. החיים תחת הקורונה הם כמו "סיר לחץ" שמקצין את הקשיים והבעיות בדינמיקה המשפחתית. דווקא בתקופה כזו הצורך בשיחות ייעוץ וטיפול עם גורם חיצוני מאזן הן חשובות במיוחד. לפיכך דווקא בימים אלו מומלץ להתחיל טיפול שיאפשר לכם לאוורר רגשות, לצאת מהשגרת הלוחצת, וייתן לכם כלים להתמודדות אפקטיבית עם המצב.

 4. טיפול זוגי מקוון בימי שגרה חוסך לכם זמן ועלויות נלוות – כגון הפסד שעות עבודה, זמן נהיגה בכבישים עמוסים, תוספת תשלום עבור בייביסיטר.

 5. מפגשי הטיפול הזוגי מתקיימים אצלכם בבית, במרחב הנוח והטבעי שלכם.

 6. תוכלו להתאים את שיטת הטיפול ואת המטפלת שמתאימה לכם גם אם היא נמצאת בצד השני של העולם - טיפול מקוון מאפשר לכם להיחשף למגוון נשות מקצוע מכל רחבי הארץ והעולם ולמגוון שיטות טיפוליות ללא תלות במיקום הפיזי של הקליניקה שלהן.

​​

עדיין מתלבטים האם זה מתאים לכם? – תוכלו לקבוע איתי פגישה לבדוק ולהיווכח באם הפלטפורמה הזו מתאימה לכם. 

bottom of page