נעים להכיר

היי, נעים להכיר! אני סיון אבני, מטפלת רגשית במערכות יחסים משפחתיות בקליניקה בטבעון ואונליין. הכלי המרכזי בארגז הכלים המקצועי שלי נקרא קונסטלציה משפחתית- פסיכותרפיה מבוססת ייצוגים בגישה מערכתית.

התוודעתי לראשונה לקונסטלציה המשפחתית לפני כשבע שנים במהלך לימודי הכשרה כיועצת משפחתית.

אני זוכרת כאילו זה קרה אתמול, את התחושה המוזרה והמפתיעה שהרגשתי כשנעמדתי לראשונה על בד לבד. זה היה עיגול אדום ומרגע שכפות רגליי דרכו עליו, זוכרת שנפתח לי צוהר אל עולם אחר. כל מיני מחשבות ותחושות עלו לי בגוף, מילים ומשפטים יצאו מפי, בלי שכיוונתי וחשבתי עליהם.

הרגשתי שהפכתי צינור לידע שאינו בהכרח שלי שפורץ ממני החוצה, ובאופן מפתיע דיבר עם ואל הנשים האחרות שחוו איתי את השדה הקונסטלטיבי לראשונה. 

הייתי נציגה בסשן של חברה לספסל הלימודים.

שרון המנחה סבבה סביבנו ושאלה שאלות מסוג שלא הכרתי אז בתחום הטיפולי, הכל היה חדש ומרתק ובעיקר יצאתי משם עם תחושה שזה - זה - זה ! זה הדבר שאני חייבת להכיר לעומק. זה הדבר שאני רוצה כבר עכשיו ללמוד. זה הפתח לפתרון לשאלות רבות שהעסיקו אותי. כעבור פחות משבוע כבר ישבתי כתלמידה מן המניין במודולת הקונסטלציה הראשונה שלי ויצאתי אל מסע לימודי ורגשי חוויתי מרתק, עמוק, סוער ומרגיע, מאזן. 

 

כיום אני מנחה ומטפלת מוסמכת בקונסטלציה משפחתית מערכתית, עבורי - קונסטלציה מערכתית היא כל כך הרבה יותר מכלי, מטכניקה בארגז כלים. אני נושמת וחיה אותה כדרך חיים, שפת הקונסטלציה הפכה שגורה בפי ועיניי חובשות משקפיים קונסטלטיביות.

אני רואה מבנים ומדברת מערכות יחסים בתוך הקליניקה ומחוצה לה בחיי האישיים ושמחה לעבוד בעזרתה בקליניקה ולסייע לא.נשים להתמודד עם שאלות קשיים ובעיות בחייהם הפרטיים, הזוגיים, המשפחתיים, העסקיים, ולמצוא בעזרתה פתרונות יצירתיים מחוץ לקופסא ובמהירות רבה לעומת טכניקות טיפוליות אחרות.

 
22.jpg

עוד קצת עליי

דרכי בעולם ההנחייה החלה כבר בגיל 16 כמדריכה בתנועת הנוער העובד והלומד.

מאז אני עוסקת בהנחייה, הדרכה וליווי אישי וקבוצתי באופנים שונים:

  • למדתי הוראה והייתי מורה במערכת החינוך כעשור, מחנכת כיתה ומדריכת מורים מחוזית.

  • הדרכתי במוזיאון הפלמ"ח וסייעתי בהכשרה המקצועית של המדריכות המורות החיילות במקום.

  • כיום אני מטפלת רגשית באופן פרטני וזוגי, מייעצת ומדריכה זוגות הורים בקליניקה, מנחה מעגלי אמהות, מנחה סדנאות ומפגשי קונסטלציה קבוצתית.

  • בימים אלה אני מפתחת את ענף הקונסטלציה ההיסטורית.

הכשרה מקצועית

  • מטפלת זוגית - מגד - ביה"ס לפסיכותרפיה מבוססת מובחנות מיסודו של אמתי מגד.

  • מנחה ומטפלת מוסמכת בקונסטלציה משפחתית מערכתית - דרך הקונסטלציה - ביה"ס להכשרת מנחים ומטפלים בקונסטלציה מיסודו של ישי גסטר.

  • יועצת זוגית ומשפחתית מוסמכת התמחות במסלול המשפחה הצעירה והפרעות קשב וריכוז - מכללת עידן ההורות בשיתוף תל-חי.

  • תואר שני בהיסטוריה - סיום בהצטיינות - אוניברסיטת חיפה.

  • תואר ראשון בהיסטוריה ותעודת הוראה לחינוך העל יסודי - סיום בהצטיינות - מכללת אורנים החטיבה האקדמית של אוניברסיטת חיפה.

 

כשאתם משנים את הצורה שבה אתם מסתכלים על דברים,

הדברים שאתם מסתכלים עליהם משתנים.

וויין וולטר דייר