top of page

מפגש קונסטלציה פרטני 1:1

Anchor 1

מתי כדאי לך לפנות לתהליך אישי מבוסס קונסטלציה?

קונסטלציה משפחתית היא כלי טיפולי נפלא שיאפשר לך להתחבר באופן מיטבי לעצמך ולמערכות החיים אליהן את משתייכת.
הנה 6 סימנים שיוכלו לסייע לך לגבש דעתך. 

את חווה קושי רגשי אישי 

 • משהו מכביד עלייך / מעיק עלייך המון המון זמן, אולי שנים ארוכות, אולי מאז שאת יכולה לזכור את עצמך, ואין בכוחותיך להפסיק את זה. 

 • את רוצה להיות מאושרת עם עצמך בעצמך, עם בן/בת זוגך ומשפחתך אבל יש משהו שכל הזמן מונע ממך לחוות את האושר הזה, אבל לא מבינה מה זה, מאיפה זה ולאן זה שייך, עתה את מרגישה בשלה לבחון את זה לשורש העניין. 

 • ​לעתים קרובות אינך יודעת מה את רוצה, את מתקשה לקבל החלטות ולהתמיד לאורך זמן בביצוע משימות. את מתקשה להבין מהם הצרכים האמתיים שלך ו/או מתקשה לבטא אותם בקול רם וברור. את רגישה עלה נידף ברוח ורוצה לשנות את זה וללמוד לעמוד על שלך. 

 • חווית אובדן של אדם קרוב לך לאחרונה או לפני זמן רב ומבקשת לעבד את האבל כדי שתוכלי להכניס שמחה לחייך.

​את חווה קשיים במערכות היחסים שלך עם משפחת המוצא:

2

 • כאשר מערכת היחסים שלך עם משפחת המוצא שלך מסובכת ומתוסבכת, זה מרגיש לך חנוק ואת רוצה לנשום לרווחה.

 • כאשר את חווה קושי באינטראקציות משפחתיות לאורך שנים. את מרגישה לא שייכת, לא רוצויה, לא בטוחה, מפוחדת ואף חרדה ממפגשים משפחתיים. את רוצה להבין למה זה קורה לך כל פעם מחדש ולהתחיל להרגיש משוחררת יותר, אהובה, בטוחה, שייכת ורצויה.

 • את חיה בנתק מדמויות במשפחת המוצא שלך. זה מעסיק אותך, טורד את מחשבתך, מפריע לך לישון בלילות. 

 • את סוחבת פוסט טראומה מילדותך ומבקשת לטפל בעצמך ולהביא לנפשך מזור.

את חווה קשיים בתחום הזוגי:

3

 • יש איזה קשר מהעבר ש"רודף" אותך, לא נותן לך מנוח. את לא מרגישה פנויה ליצירת קשרים חדשים.

 • את מתקשה לאהוב ולהרגיש נאהבת בזוגיות. את מרגישה חנוקה בזוגיות שלך, מרגישה כבויה, מתלבטת אם להישאר בקשר הזוגי.

 • אתם מתווכחים ורבים הרבה, את בתחושה שמשהו לא עובד לכם למרות שיש ביניכם אהבה גדולה, את ממש מפחדת מהמריבות האלה ומפחדת ממש מאופציה של פרידה. כל מריבה מכניסה אותך למתח וחרדה, אז את מנסה לרצות, להתחנחן, להתרפס ממש, תעשי הכל כדי למנוע מריבה מצדך- הכל כדי לשמור על הזוגיות, למרות שברור לך שמשהו לא תקין 

 • את מתקשה לקיים קשר זוגי משמעותי ארוך טווח, מתקשה להתחייב ואולי אף מפחדת להיות בקשר זוגי.

את חווה קשיים בהורות:

4

 • ​הריון ולידה: אם עברת חוויה טראומטית הקשורה בכניסה להריון, הריון, לידה ואחרי הלידה. הקונסטלציה המשפחתית היא כלי נפלא שיוכל לעזור לך לעבד רגשית את הטראומה ויאפשר לך להרגיש טוב יותר.

 • אם את חווה קשיים וקצרים במערכת היחסים שלך עם ילדייך, את מרגישה אמא לא טובה, את מרגישה חוסר סיפוק וחוסר נחת ולפעמים מתחרטת על ההחלטה להיות אמא, את מרגישה חוסר חיבור לאחד מילדייך, רוצה להבין אותם ולשפר את הדינמיקה ביניכם ולא מצליחה להתמיד לאורך זמן. הלכת לקבוצות הדרכת הורים, הלכת להדרכת הורים פרטנית/ לאימון הורי ושום דבר לא עוזר לאורך זמן. את מבינה שעדיין לא הגעת לשורש הבעיה ושמעת שהקונסטלציה המשפחתית היא שיטה שעובדת מהשורש ושיכולה לעזור לך.

 • יש לך קשיים עם בתך, את רוצה להתקרב אליה ולא יודעת איך. גם מערכת היחסים שלך עם אמך לא קרובה. את נמנעת מגילויי קרבה כי חוששת מתגובות דחייה מצידה.

 • עוד מעט יגיע זמנם של ילדייך המתבגרים לעזוב את הבית, את מבינה שזה תהליך טבעי ועדיין זה מכניס אותך לפחדים כבדים.

את חווה קשיים במערכות היחסים החברתיות שלך:

5

 • סיטואציות חברתיות מלחיצות אותך, מפחידות אותך מאז שהיית ילדה, את נמנעת מסיטואציות חברתיות.

 • יש דמות כלשהי שמפעילה עלייך מניפולציות, את מרגישה כמו בובה על חוט, פועלת כדי לרצות ומרגישה פראיירית. את רוצה להפסיק את הדינמיקה הזו מבלי לפגוע, מבלי לנתק קשר וחוששת, לא יודעת מה ואיך לעשות.

 • יש לך מלא חברות וחברים ועדיין את מרגישה בודדה ולבד. את רוצה להיות מסוגלת להתקרב רגשית לחברותייך וחברייך ולחחוש שייכת ורצויה.

 • את מתקשה לפתח קשרים חברתיים ומתקשה לשמור ולשמר קשרים חברתיים. את רוצה להבין למה זה ומה חוסם אותך כדי שתוכלי להתמודד עם זה ולפוגג את החסמים.

את חווה קשיים בתחום המקצועי:

6

 • ​יש לך קשיים ובעיות בתחום הכלכלי: כסף לא בא לך בקלות. חייך מאופיינים בעבודה קשה תמידית, ועולמך קשה ומורכב. את נאבקת כלכלית ורוצה להרגיש שגשוג פריחה ויציבות כלכלית.

 • את מתקשה להתמקד, מתקשה להכריע ולהחליט, מרגישה מוצפת, זה גורם לך "לשבת על הגדר" ולהמנע מלקבל החלטות לגבי עתידך המקצועי. את מרגישה שמשהו חוסם אותך מלהתקדם ולשגשג ורוצה להבין מה זה ואיך אפשר למוסס את החסם.

 • את מבקשת לקבל בהירות בשאלות הנוגעות בעסק שלך, למשל - מי הלקוחות שמדוייקים לך, מה הדרך הנכונה לקדם פרוייקטים ומוצרים שלך.

 • את מתקשה לאזן בין אימהות זוגיות וקריירה ומבקשת להבין איך להתנהל נכון בתוך התמהיל הזה באופן המיטבי ביותר לכל חלקי מערכות חייך.

למה תוכלי לצפות בתהליך קונסטלציה פרטני?

תהליך אורך בממוצע 12 פגישות ומתקיים בגישה טיפולית מערכתית.

אני מוצאת שזה פרק הזמן הממוצע המתאים להטמעת שינויים בדינמיקה האישית והבין-אישית. 

משך כל מפגש כשעה וחצי.

תדירות המפגשים: פעם בשבוע/שבועיים לפי מידת הצורך ובהתאם ליכולות ההכלה של המטופל/ת.

 

בתחילת כל מפגש אזמין אותך לנסח את הנושא בו תרצי/תרצה שנעסוק במפגש. אבקש ממך לענות על שתי שאלות: 

 1. מה בכוונתך להשיג באמצעות הקונסטלציה בנושא שלך? 

 2. איך תדע/י שכוונתך הושגה?

בהתבסס על הצגת הנושא אציע לך להניח מספר ייצוגים ראשוניים במרחב העבודה.

אלה ייצגו אנשים ואלמנטים הנמצאים במערכת של הנושא שבחרת.

לרוב נשתמש בבדי לבד צבעוניים עליהם אפשר לעמוד עם גרביים.

נשתמש גם בבובות ובחפצים נוספים כייצוגים.

נשאל, נתבונן, נשתהה. המון רגשות יעלו ויגיעו ויגעשו בשעה וחצי.

אנו נפגוש אותם, נכיר בהם, נאפשר להם, ניתן להם מקום באהבה ונביא מזור לכלל המערכת שלך כדי שתחוש/י הקלה.

בסשן נחווה נחוש ונגלה מהן התנועות שיוצרות חסמים וקשיים בדינמיקה ונמצא את התנועות שיאפשרו ברכה רווחה וצמיחה אישית.

על ידי הבנת הדפוסים הבסיסיים של הדינמיקה המשפחתית שלך, תוכל.י לשפר באופן דרמטי את חייך ולהגביר את אושרך.

מה תוכלי לקבל מתהליך פרטני מבוסס קונסטלציה משפחתית מערכתית?

 1. תחושת ביטחון - תתחברי פנימה לעצמך, תלמדי לבטוח באינטואיציה שלך, תלמדי איך לבטא בקול בביטחון ובנחישות את מה שאת רוצה ומה שהכי מתאים ומדוייק לך. את ורק את יודעת מה הכי טוב ומיטיב עבורך.

 2. תחושת חיבור ושייכות - תרגישי שייכת לשושלת המשפחתית לך באופן מיטיב ומעצים עם ברכת דרך צלחה מהדורות הקודמים. תחושת השייכות היא החיבור לשורשים, זוהי תחושה הכרחית לצורך פיתוח כנפיים. מתוך תחושות ביטחון ושייכות תוכלי להתחיל באמת להתפתח ולצמוח ולהגשים את החלומות והתשוקות שלך, שתוכלי לחיות את חייך באופן חופשי ומיטיב. כשאת תחושי שייכת תוכלי להתמודד עם צללים של חוסר ביטחון, בדידות, לבדות. השייכות היא תחושת העוגן שלך ואותה תוכלי להעביר כמודל לילדייך.

 3. אהבה עצמית - קונסטלציה משפחתית מאפשרת לאהבה לזרום באופן מיטיב בין הדורות. את תרגישי את זה כבר במפגש הראשון שלנו. בתהליך תלמדי לקבל את עצמך, להעריך את עצמך, לאהוב את עצמך ואת הילדה הפנימית שבך. כשאת תאהבי את עצמך תוכלי לשמש גם מודל בריא לילדייך לפתח אהבה עצמית הערכה עצמית ביטחון עצמי אמונה ויכולת להגשים חלומות ולפרוץ את תקרות הזכוכית שלך.

 4. איזון - אחד העקרונות הבסיסיים שהקונסטלציה מלמדת הוא איזון בריא בין נתינה ולקיחה. לקיחה בשונה מקבלה, היא אקטיבית. יש בה החלטה מודעת ויש בה אחריות על מה שאת רוצה ומוכנה לקחת על עצמך. בתהליך תוכלי לשחרר את אותם חלקים שקיבלת באופן לא מודע ולא מיטיב ותיקחי אחריות על מה שאת לוקחת ומה שאת נותנת לאחרים. איזון בריא בין נתינה ולקיחה מפורר רגשות ריצוי וניצול, ומחזק את האחריות האישית והאסרטיביות שלך. האיזון הוא גם בין מערכות היחסים שלך - תוכלי למצוא את הדרך שמדוייקת ומתאימה לך לאזן בין חלקייך ותפקידייך (כבת זוג, אמא, בת, אחות, אשת קריירה).

 5. בהירות - כל מפגש טומן בחובו תשובות לשאלות ובעיות שמעסיקות אותך. צללים רגשיים שאת סוחבת איתך יתבהרו והדינמיקה הנעלמה שמתווה את המערכת שלך תיחשף. התובנות הבהירות הללו הן חלק חיוני בדרך לריפוי העצמי שלך ולשיפור מערכות היחסים שלך בזוגיות, בהורות, במשפחה הרחבה ובקריירה. 

 6. הגשמה עצמית - כדי להגיע להגשה עצמית יש לעבור דרך מה שאברהם מאסלו התווה כמדרג של סיפוק צרכים (פירמידת הצרכים של מאסלו). הרגשה של צמיחה והתפתחות אישית היא תוצר של עלייה בפירמידת הצרכים, כאשר בראש הפירמידה מצויה תחושת ההגשה והסיפוק העצמי. הגשמה זו יכולה להחוות בגישת הקונסטלציה המשפחתית מתוך מציאת המיקום המדוייק לך במערכת, מיקום בו את חשה שייכת ובטוחה ומוזנת ומחוברת לשושלת שלך ולמשאבים נוספים שתומכים בך ומזרימים אלייך אנרגיה אוהבת שמפנה בתוכך מקום רגשי כדי שתוכלי להישיר מבט אל העתיד ותוכלי לא רק לחלום חלומות אלא גם תרגישי שאת יכולה מסוגלת וראויה להגשימם ולחיות את חייך בהגשמה וסיפוק רגשי.

כאשר הסדר הטבעי מוחזר למשפחה,
הפרט יכול להשאירה מאחוריו
ולחוות את תחושת הכוח של משפחתו התומכת בו.
רק לאחר שהחיבור למשפחה קיבל הכרה,
וכל אחד מקבל את אחריותו על מה ששלו,
יכול הפרט לחוש שחרור מעול ואז לפנות לענייניו האישיים
מבלי שדבר מהעבר יכביד עליו או יעצור אותו.

bottom of page